Bay ve Bayanlar ile Güzel Sohbet
Sitesi


Haydi şimdi sohbet zamanı! Mobil uygulaması ile sizlere hizmet veren mobilmirc.com sitesinden uygulamayı hemen telefonunuza indirip, her yerden bağlantı kurup, sohbet edebilirsiniz. Eşsiz ve kaliteli sohbet deneyimine erişebilir, #mobil kanalından kullanıcılar ile konuşup keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Yetişkin insanlar ile Mobil Sohbet
Odaları Tek Adresi


Akıllı telefon ve tabletlerin kullanımı arttıkça gelişen uygulamalar olmuştur. Bir çok bilgiye hızlı ulaşım sağlanmış ve böylelikle mobil uygulama kullanımı çoğalmıştır. Mobil sohbet odaları aktif olarak faaliyete geçmiş, ulaşım hızını arttırmıştır. Sosyal çevreden biraz daha uzaklaşmak ve teknolojinin hayatımıza kattığı sohbet siteleri daha çok kullanılmaya başlanmıştır.

Mobil SohbetTelefon Tarihçesi ve Mobil Sohbet’e Etkisi

Bu yazımızda telefon tarihçesini ve mobil sohbet ‘i anlatacağız. Telefon geçmişten günümüze haberleşme konusunda ki en önemli araçlardan biri olmuştur. Telefon ilk olarak annesi işitme engelli olan ve bu konuda çalışmalar yürüten Graham Bell tarafından 1876 tarihinde geliştirilmiştir.

Telefonun icadından sonra iletişim doğrudan değil santraller üzerinden gerçekleştiriliyordu yani iletişim kurabilmeniz için aracılar kullanmak durumunda kalıyordunuz. Bu durum daha sonra stowger tarafından düzeltilmiştir. Telefon teknolojisinin ülkemize gelme tarihi 1908 yıllarına denk gelmektedir ama telefonun ülkemizde yaygınlaşma tarihleri 1970 yılını bulmuştur. Yaşı yeten büyüklerimiz o tarihleri daha iyi anlayacaklardır. Mobil sohbet ‘i bileceklerdir.

Santraller üzerinden iletişim kuramının zorluklarını hatta yeşilçam filmlerine bile konu olan karışıklıkları tabi ki teknolojinin gelişmesiyle koca koca santrallerle idare edilen telefonlar yerini direk birbirine bağlanabilen istediğiniz zaman aracısız sadece numara çevirerek evinde telefonu olan herkese ulaşabildiğiniz hale gelmiştir.

sohbet siteleri nde mobil sohbet kullanımı ve telefon tarihçesi

Cep Telefonu ve Mobil Sohbet Kullanımı

Cep telefonu yıllar ilerledikçe telefonlar yerini önce kablosuz telefonlara oradan da cep telefonlarına bıraktı. Cep telefonu ilk olarak motorola şirketinde çalışan martin Cooper isimli bir mühendis tarafından geliştirildi. Cep telefonları şüphesiz iletişimin her yerden yapılabilmesi açısından çok önemlidir. Şimdi ise mobil sohbet tanınmaktadır. Ülkemizde ilk cep telefonu görüşmesi 1994 yılında Cumhurbaşkanı Süleyman DEMİREL ve Başbakan Tansu ÇİLLER arasında gerçekleşmiştir.

Cep telefonunun ülkemizde yaygınlaşmasının ardından cep telefonu teknolojisinin ilerlemesine paralel olarak dünya da ki tüm gelişmeler ülkemizde de paralel olarak gelişmiştir. Cep telefonları ilk olarak sesli görüşmeler için kullanılmaya başlanmışsa da ilerleyen süreçte çok daha farklı teknolojiler eklenmeye başlamış kısa mesaj faks gprs gibi teknolojiler eklenmiştir. Hatta cep telefonları müzik dinlenebilen, internete girilebilen, fotoğraf çekebilen aletler haline gelmeye başlamışlardır.

Bu kadar fonksiyonun yanında sadece tanıdığınız ve numarasını çevirebildiğiniz kişiler dışında hiç tanımadığınız kişilerle tanışma fırsatları da sunmaya başlamıştır. Cep telefonları kullanım kolaylığı açısından ve kablo yükümlülüğü bulunmaması açısından bilgisayarların bile pabucunu dama atmıştır. Artık neredeyse herkesin cebinde bir cep telefonu bulmak mümkün yani bu da birbiriyle iletişim haline geçmeye hazır milyonlarca insan demektir.

Cep telefonları ve mobil cihazlardan mobil sohbet ne kadar tercih edilen bir yöntem cebinde cep telefonu bulunan herkes mobil operatörlerin mobil sohbet internet sağlayıcıları sayesinde istediği bütün sosyal mecralara ulaşabilirler. İnsanların sosyal bir varlık olduğunu ve teknolojinin iletişim imkanlarını bu kadar kolay ulaşılabilir hale getirdiğini düşünürsek.

İnsanların bu mecralarda sosyalleşmesi kaçınılmaz hale geldi peki mobil cihazlardan mobil sohbet etme platformları hangileriydi. Biz burada ilk olarak irc sohbet platformları üzerinden yapılan sohbetleri değerlendirmek isteriz. Adına chatleşmek denilen bu sohbet ortamı insanların daha önce hiç tanımadığı kişilere anonim olarak ulaşabilmesi açısından çok önemlidir.

Irc sohbet platformları üyelik istemeyen tamamen ücretsiz yani bedava mobil sohbet platformlarıdır. Bu platformlarda kişisel bilgilerinizi paylaşmadan fotoğraf video gibi özel görüntülerinizi paylaşmadan yeni insanlarla tanışabilir, sosyalleşme ihtiyaçlarınızı buradan giderebilirsiniz. Peki bunu cep telefonunuz üzerinden nasıl yapabilirsiniz sorunun cevabı çok basit Android Veya ios tabanlı mobil cihazlarınıza aplikasyon olarak indirebilir veya safari veya google chrome uygulaması üzerinden mobil sohbet kelimesini aratarak mobil chat, mobilmirc platformlarına kolayca ulaşabilirsiniz. Böylece günün istediğiniz saatinde mobil internet ağınızın çektiği her yerde kesintisiz şekilde iletişim kurabilirsiniz.11 Yorumlar

 1. Simge

  Haziran 14, 2020 at 12:47 pm

  Hayatımızın her alanında olduğu gibi sohbet alanında da mobil kullanımı çok daha etkin rol almaya başladı. Buna paralel olarak mobil sohbet ve mobil irc kullananların sayısı Web den giriş yapanların sayısından daha fazla oldu. Bu amaca hizmet eden hrr sunucu mobile sohbet in önemi kavramalı ve buna göre kendini geliştirmeli, güncellemedir.

  Cevapla
 2. Coolog

  Haziran 14, 2020 at 12:51 pm

  Günümüzde mobil cihazlar Bütün teknolojileri bünyesinde birleştirdi tabi ki yeni birileriyle tanışma sohbet chat gibi kültürler de artık mobil cihazlar ve cep telefonları üzerinden yapılıyor mobilmirc irc aleminin mobil cihazlara açılan yüzü olma yolunda

  Cevapla
 3. Laz

  Haziran 14, 2020 at 1:11 pm

  Gunumuzde Gelısmıs Olan Sohbet Sıtelerınde Gelısmekte olan mobil sohbet, mobil, mobile chat programlarının daha cok gelısmesını desteklemekteyız .

  Cevapla
 4. Eyüp Amca

  Haziran 14, 2020 at 1:14 pm

  Uzun yılllardır irc ortamlarının müdavimlerindenim sohbetin kalitesini görünce anlarım mobil ve mirc ortamlarında böylesi kaliteli bir muhabbet ve sohbetin döndüğü başka ortam görmedim irc için aklıma gelen ilk sohbet sitesi burası artık arkadaşlık lar gayet güzel

  Cevapla
 5. Gecelordu

  Haziran 14, 2020 at 1:19 pm

  Hayatımızda pek çok kolaylık sağladı. Eskiden oldu gibi PC açmaya gerek kalmadı mobil uygulaması gerçekten çok iyi ve etkili mobil sohbet mobil mIRC sohhet

  Cevapla
 6. Kral

  Haziran 14, 2020 at 5:03 pm

  Bende çalışan biri olarak cogu Zaman mobil sohbet odalarına giriyorum . Mobilmirc kullanmak isteyen ve burda sohbet etmek isteyenler için birebir yer

  Cevapla
 7. CurukYumurta

  Haziran 15, 2020 at 11:18 am

  Mobil sohbet siteleri artik hayatimizin bir parcasi haline geldi. Mobilmirc de binlerce mobil sohbet sitesinin icerisinde farkini gostermis ve kanitlamis bir mobil sohbet sitesidir karar veremeyip yorumlara bakanlara tavsiyem hic dusunmeden kullanmaya baslamalaridir.

  Cevapla
 8. Exorcist

  Haziran 15, 2020 at 3:46 pm

  Mobil sohbet ve mobil irc denince akla gelen tek site mobilmirc tir. Telefon kullanımının arttığı bu dönemler de kendini sürekli güncelleyen mobil chat alanında uzman kadrosu ile çok güzel muhabbet ortamı sağlıyorlar. Yazılan makale bile sitenin vizyonunu belli etmiştir, başarılar dilerim.

  Cevapla
 9. Keskinli

  Haziran 16, 2020 at 2:47 pm

  Güzel bir çalışma olmuş emeği geçenlerin eline sağlık. Hayatınıza renk katacağına eminim. Başarılar diliyorum.

  Cevapla
 10. Chat Mobil Odaları ve Sohbet - MobilMirc - Sohbet

  Haziran 20, 2020 at 8:41 pm

  […] ve en güzel fırsatları elde etmeniz kolaylaşması sayesinde. Sizlerde dilediğiniz gibi chat mobil sohbet fırsatlarıyla bütünleşmiş bir siteye girebilirsiniz. Deneyimlerinizin sağlıklı olması ve […]

  Cevapla
 11. Üyeliksiz Sohbet Sitesi - MobilMirc - Mobil Arkadaşlık Siteleri

  Ağustos 17, 2020 at 2:19 pm

  […] yalnızlık duygusundan kurtulacaksınız. Üstelik gold üyeliksiz sohbet odalarımız mevcuttur. Mobil sohbet ile telefonunuzdan da aynet sohbet seçeneği ile iletişime geçtiğiniz kişiler ile sohbet […]

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler


Popüler Yazılar


1641 Defa